Przepisy

Lemoniada limonkowa na gorące dni

W upalne, gorące dni pragniemy tylko jednego – ochłodzić się. Jedni chowają się w cieniu pod drzewem, inni w domu. To jednak nie zawsze wystarcza. W takie dni dobrze jest po prostu schować się do wody. Jeśli mamy taką możliwość warto wybrać się nad jezioro i trochę pobawić w wodzie. Nawet w te najbardziej gorące dni będzie nam chłodniej i lepiej. W takie dni bardzo ważne jest, żeby pić dużo wody.

Lemoniada idealna do nawodnienia organizmu

Jest gorąco, pocimy się i tracimy wodę. Organizm może na tym ucierpieć, jeśli nie będziemy odpowiednio uzupełniać poziomu płynów. Woda z kostkami lodu będzie bardzo dobrym pomysłem. Poza nawodnieniem organizmu może nas nieco schłodzić. Dla osób, którym to nie wystarczy, bądź po prostu nie lubią smaku samej wody z pomocą, przychodzi orzeźwiająca lemoniada.

Lemoniada – przepis podstawowy

Możemy zrobić ją samodzielnie w bardzo prosty sposób. Wystarczy nam woda, cytryna i cukier. To taka podstawa do produkcji własnej lemoniady.

Przepis możemy dowolnie modyfikować. Cukier możemy zastąpić innym zdrowszym słodzikiem. Dobrym pomysłem będzie choćby miód. Jest bardzo zdrowy. Jeśli obawiamy się nadmiaru spożytych kalorii, możemy skorzystać ze zdrowych słodzików niezawierających cukru. Tutaj świetnie sprawdzą się alkohole wielowodorotlenowe takie jak ksylitol i erytrytol. Są słodkie, smaczne, zawierają znacznie mniej kalorii niż cukier i nie podnoszą jego poziomu we krwi. Z tego faktu pewnie szczególnie ucieszą się diabetycy.

Innym pomysłem na zdrowe słodziwo niemalże pozbawione kalorii jest stewia. Jest to liściasta roślinka o bardzo słodkim smaku. Dobrze zastąpi nam słodki smak cukru, nie dając przy tym prawie żadnych kalorii. Do naszej lemoniady możemy dodać również limonki. Z cytryną, lub zamiast niej. W tym przypadku powstanie nam lemoniada limonkowa. Taka lemoniada może okazać się jeszcze bardziej orzeźwiająca.

Limonka zamiast cytryny

Jeśli chcemy, aby nasz napój był jeszcze bardziej orzeźwiający, dodajmy do niego kilka listków świeżej mięty i oczywiście kostki lodu. Warto zrobić od razu cały dzban orzeźwiającego napoju i porcjować pijąc przez cały dzień, dodając jedynie świeży, zmrożony lód. Zapewnimy sobie tym odpowiedni poziom nawodnienia organizmu i energię na te upalne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.